ilmi bilimsel teknoloji çalıştayı

‘’İlmi-Bilimsel ve Teknolojik Buluşlar Çalıştayı’’ için Türkiye ve Dünyadan mucitler Kayseri’de bir araya geldi.

 

‘’Anadolu Grub Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri’’ bünyesinde, ‘’İlmi-Bilimsel ve Teknolojik Buluşlar Çalıştayı’’ Kayseri’de gerçekleşti. Anadolu Grub Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Zarif DAĞDELEN’in açılış konuşması ile başlayan, Gazeteci-Yazar Abdurrahman DİLİPAK’ın da konuşmacı olarak katıldığı çalıştay, Türkiye ve Dünyadan kendi alanlarında birçok icada imza atmış mucitleri ve Kayseri ve Ankara’dan değerli bürokratı misafir etti.

 

Anadolu Grub Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Zarif DAĞDELEN konuşmasında, istikbale yürümenin bilimin yanında ilimi de kullanarak gerçekleşeceğine dikkat çekti ve ‘’Anadolu Gurup olarak bizler İkbal ve İstikbalin İlim, Bilim ve Teknoloji ile mümkün olduğunu biliyoruz, İman ve ihlas ile istiklale sahip çıkarken, İlim ve Bilim ile İstikbale yürüyoruz. Gelecek kıymetli ilim ve bilim insanlarımızla gelecektir’’ dedi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Zarif DAĞDELEN sonrasında konuşma yapan Gazeteci-Yazar Abdurrahman DİLİPAK ise ‘’ teknolojinin kontrol edilemez şekilde geliştiğine, birtakım güçlerin ürettikleri ya da uyguladıkları teknolojik gelişmeler ile insanları kontrol altında tutmayı hedeflediğine dikkat çekerek. Bu gidişatı, doğru ya da yanlış olarak savunmadığını, birçok şeyden dert yandığımızı ama sıkıntılara yol açan gelişmeler doğrultusunda bir şey yapılmadığını belirtip, vakayı önceden görerek gerekli tedbir ve adımların atılması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Sonrasında kendi alanlarında uzman her biri birbirinden değerli olan mucit ve ilim insanı yer alarak alternatif tıptan, geri dönüşüme, teknolojik gelişmelerden, toplumsal gelişime kadar dünya ve insanlığı ilgilendiren konu ve icatlarını sundular.

 

Kapanış konuşmasında Anadolu Grub Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Zarif DAĞDELEN, bu çalıştayların hız kesmeden Türkiye’nin birçok şehrinde gerçekleşerek İlim ve Bilim insanlarını bir araya getirmeye devam edecekleri belirtti.